J
I
K
A
B
22 بهمن 1397 10:18:30
دستاوردهاي انقلاب نتيجه اتحاد مردم و درايت رهبري است
معاون رييس جمهوري و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: همه دستاوردهاي انقلاب اسلامي ايران متعلق به مردم بوده و نتيجه اتحاد و مقاومت مردم و درايت رهبري است.
به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكترمحمدباقر نوبخت در سخنراني پاياني راهپيمايي 22 بهمن شهر اردبيل افزود: دستاوردهاي انقلاب اسلامي ايران در 40 سال گذشته ماحصل تلاش دولت نيست چرا كه بدون حمايت و پشتيباني مردم، هيچ كدام از اين دستاوردها قابل تحقق نبود.
وي كه در اجتماع هزاران نفر از مردم اردبيل و در زير بارش سنگين برف سخنراني مي كرد، استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي را سه شعار و دستاورد اساسي انقلاب ذكر كرده و بر ضرورت تداوم حفظ اين دستاوردهاي گرانبها با همراهي مردم، تلاش خدمتگزاران نظام و انقلاب تاكيد كرد.
وي بيان كرد: با همه كاستي ها و به رغم تحريم، جنگ تحميلي و ترورهاي انجام شده توسط دشمنان، انقلاب اسلامي ايران امروز مقتدرتر از گذشته به راه خود ادامه مي دهد.
دكترنوبخت با اشاره به انتشار گزارش اخير بانك جهاني مبني بر قرار گرفتن ايران در رديف هجدهمين اقتصاد بزرگ جهاني و در رديف پانزدهمين قدرت علمي جهان و داشتن بالاترين رشد علمي در بين همه كشورها اظهار كرد: پس از 40 سال انقلاب ما آن قدر قدرتمند شده كه در همه عرصه ها حرفي براي گفتن دارد.
رييس سازمان برنامه و بودجه؛ مردم، رهبري و آرمان هاي اسلامي و انقلابي را سه نماد انقلاب اسلامي ايران بر شمرد و اضافه كرد: خوشبختانه امروز در سايه حمايت مردم، هدايت داهيانه مقام معظم رهبري و آرمان هاي والاي اسلامي، انقلاب استقلال و آزادي خود را حفظ كرده و به اين راه خود ادامه خواهد داد.
وي همچنين مردم را لشكر بي ادعاي خدا خواند و گفت: حاصل همه اين حمايت هاي مردمي و تدابير رهبر معظم انقلاب پيروزي بندگان مومن خدا در مقابل كساني است كه جنگ، تحريم و ترور را بر اين ملت تحميل كرده ولي به ياري خدا باز ناموفق شدند.
معاون‌رئيس جمهوري افزود: امروز حدود 66 ميليون نفر از جمعيت ايران، يا انقلاب را نديده‌اند و يا در زمان پيروزي انقلاب در سنين پايين بوده اند ولي باز همان روحيه انقلابي در ميان همين جمعيت كثير كشور هم ديده مي شود و مردم با وجود همه كاستي ها، حامي اصلي و پشتيبان نظام و انقلاب خود هستند.
وي با اشاره به ضرورت پاسخگويي مناسب به مطالبات و سوالات جوانان و اين جمعيت 66 ميليوني بيان كرد: هدف انقلاب ما مقدس بود و به خاطر همين هدف امروز هم مردم حاضر به جانفشاني در راه انقلاب هستند.
رييس سازمان برنامه و بودجه تصريح كرد: انقلاب ما در اوج جنگ سرد به پيروزي رسيد و تمامي مكاتب حكومتي و ايدئولوژي هاي مدعي را كنار زد و با همراهي مردم با رهبر انقلاب، حكومتي اسلامي در كشور تاسيس شد كه 40 سال در برابر انواع كينه ها و دسيسه ها دوام آورده است.
وي اظهار كرد: امروز همه آنهايي كه تلاش مي‌كردند كه انقلاب اسلامي ايران در ابتداي راه متوقف شود و همه آنهايي كه تلاش داشتند كه اين انقلاب به 40 سالگي نرسد، در برابر اتحاد مردم و رهبري حكميانه انقلاب شكست خوردند.
مراكز استان‌ها به شبكه ملي و بين المللي راه آهن مي‌پيوندند
معاون رييس جمهوري همچنين درحاشيه بازديد از پروژه راه آهن اردبيل – ميانه در جمع خبرنگاران گفت: اتصال مراكز استان ها به شبكه راه آهن سراسري و بين المللي در دستور كار دولت قراگرفته و بر اين اساس طرح هاي ريلي مختلفي در كشور در حال اجراست.
دكتر نوبخت افزود: استان هاي همدان، كرمانشاه ، آذربايجان غربي ،ايلام و اردبيل از جمله استان هايي است كه در آنها شبكه ريلي اجرايي شده و يا در حال اجرا است.
وي با اشاره به پروژه راه آهن اردبيل بيان كرد: اجراي اين پروژه كاري بزرگ و از جمله دستاورد هاي انقلاب است و با بهره برداري از آن موجب رونق اقتصادي وبويژه در بخش گردشگري استان خواهد شد.
معاون‌رئيس جمهوري با اشاره به اينكه پروژه راه آهن اردبيل با حمايت دولت شتاب گرفته اظهار داشت: بيش از يك هزار و 500 ميليارد تومان براي اين طرح سرمايه گذاري مي شود و هر چند براي دولت بار مالي سنگيني دارد ولي يك سرمايه گذاري بنيادي و لازم براي توسعه استان است.
رييس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: براي سال جاري 180 ميليارد تومان به اين طرح اختصاص يافته و تا پايان سال 300 ميليارد تومان ديگر اين پروژه تزريق مي شود. 
به گفته وي ، اين خط راه آهن به طول 175 كيلومتر براي حركت قطارهايي با سرعت 160 كيلومتر در ساعت طراحي و اجرا مي شود.
دكترنوبخت گفت: دولت مصمم به پايان اجراي اين طرح تا سال 99 است و تابلوي روزشمار هم درسطح شهر نصب شده تا مردم از روند كار مطلع شوند و اين نشان از توجه ويژه مسئولان به خواسته هاي مردم دارد. 

دسترسي سريع
ارتباط با ما

نشاني : تهران، ميدان بهارستان، خيابان صفي عليشاه، سازمان برنامه و بودجه كشور
كد پستي : 1149943141
تلفنخانه مركزي : 33271
Email : dabir@mporg.ir

پيام رسان سروش : 
@pborg_ir
واحدهاي وابسته

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه كشور بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.

Powered by Tetis PORTAL