J
I
K
A
B
13 مرداد 1399 19:6:18
از مهرماه فوق‌العاده ويژه كادر درمان پرداخت خواهد شد

رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، آنچنانكه وعده داد بود عصر امروز (دوشنبه 13 ارديبهشت ماه) گفت‌وگوي اينستاگرامي مستقيمي با كادر درمان داشت و ضمن اعلام استخدام 10 هزار نفر از پرسنل شركتي و قراردادي كادر درمان در وزارت بهداشت، افزود: انشالله كارانه معوق درمان نيز تا ماه آينده پرداخت خواهد شد. همچنين سازمان برنامه و بودجه كشور، متعهد شد كه از مهرماه ماهانه فوق العاده ويژه كرونا را نيز به وزارت بهداشت بپردازد.
به گزارش مركز اطلاع رساني، روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكتر محمدباقر نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور در گفت‌وگوي زنده اينستاگرامي با كادر درمان و پرستاران، با اشاره به اينكه بيش از 4000 كامنت مخاطبان صفحه اينستاگرام در سه سرفصل دسته بندي شده است؛ گفت: نخستين موضوع درخواست كادر درمان شركتي براي جذب بوده؛ دسته دوم خواستار پرداخت كارانه معوق كادر درمان شده بودند و دسته سوم متقاضيان دريافت فوق العاده ويژه بودند.
وي با بيان اينكه بخشي از اين مطالبات متوجه سازمان برنامه و بودجه است است و بخشي از آنها مثل دريافت فوق العاده ويژه، متوجه وزارت بهداشت است كه از سازمان اداري و اسستخدامي درخواست كند و سازمان برنامه و بودجه براي آن منابع لازم تامين كند؛ افزود: هفته گذشته گفت و گويي با دكتر نمكي داشتم كه طي آن براي اجراي دستورات صادر شده به وزارت بهداشت، برنامه ريزي شد.
دكتر نوبخت گفت: چنانچه مستحضريد قبلا منابع لازم براي جذب 3 هزار نفر نيرو شركتي تهيه شده بود و بعد با بررسي تعدد نيروهاي شركتي و قراردادي؛ مقرر شد كه زمينه جذب 10 هزار نفر فراهم شود. البته با اولويت افراد شركتي و قراردادي موجود. مقدمات لازم هم فراهم شد. در جلسه ستاد كرونا هم با رئيس جمهور صحبت شد و ايشان هم اين موضوع را پذيرفتند. نهايتا اين موضوع مصوب شد.
وي تاكيد كرد: به اين ترتيب اولين اولويت كادر درمان، دال بر جذب اعضاي كادر درمان و استخدام آنها پيگيري و مصوب شد. البته ما همچنان نيازمند جذب نيروي جديد هستيم و چنانچه تا پايان سال اعلام نياز شود، باز هم دولت كوتاهي نخواهد كرد و بيش از 10 هزار نفر را هم مي توانيم جذب كنيم.
معاون رئيس جمهور در ادامه گفت: درباره كارانه‌هاي معوق كادر درمان هم كه مطالبه به حقي است؛ بايد بگويم كه كارانه‌ها بايد از درآمدهاي اختصاصي بيمارستان‌ها تامين شود. اما به دليل وضعيت كرونا و محدود شدن فعاليت دانشگاه‌ها و ...  اين درآمد چندان محقق نشده است. البته هفته گذشته 2 هزار ميليارد تومان تحت عنوان بيمه سلامت، براي تامين اين معوقات پرداخت شده است.
دكتر نوبخت با بيان اينكه سازمان نظام پرستاري با جديت امور كادر درمان را پيگيري مي كند، ادامه داد: اين سازمان اعلام كرد كه دريافتي برخي دانشگاه‌ها از اين محل صفر بوده است. به همين دليل 2 هزار ميليارد تومان ديگر را مستقيما به دانشگاه‌ها تخصيص داديم و به اميد خدا، ظرف يكي دو روز آينده پرداخت خواهد شد. اگر اين معوقه را دريافت نكرديد، بنده را در جريان بگذاريد كه مجددا پيگيري كنم.
وي با اشاره به اينكه 5000 ميليارد تومان كارانه معوق در اين زمينه وجود دارد، تاكيد كرد: وظيفه دولت است كه اين معوقات را بپردازد. انشالله تا ماه آينده مي كوشم كه همه اين معوقات نيز پرداخت شود. 
نوبخت با بيان اينكه موضوع «فوق العاده ويژه جذب» از ديگر موارد درخواستي كادر درمان بوده است؛ ادامه داد: در گفت و گويم با وزير بهداشت اين موضوع بررسي شد. 8400 ميليارد تومان، درخواست شما عزيزان براي اين منظور بوده است. وزارت بهداشت، اسفندماه در يك مرحله افزايش پرداخت ماهانه به پرستاران داشته است. از ابتداي فروردين هم 15 درصد ديگر به دريافتي كادر درمان اضافه شده است. اما بايد در نظر داشته باشيد كه فوق العاده ويژه شغل، داراي بار مالي است و ضرورت دارد كه تامين شود. اين در حالي است كه دو مرحله افزايش ياد شده دريافتي پرستاران، در بودجه سال گذشته وزارت بهداشت نيامده بود و اين وزارتخانه در حال حاضر منابع لازم براي فوق العاده ويژه را ندارد.
رئيس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: نهايتا اين طور توافق شد كه اولا هيچ بدهي‌اي به شما نداشته باشيم. از اين رو معوقات را خواهيم پرداخت. مقرر شد كه وزارتخانه هم منابعش را تجهيز كند و ببيند كه از كي مي‌تواند فوق العاده ويژه را بپردازد و در تنظيم لايحه بودجه سال آينده نيز منابع آن ديده مي‌شود. تا آن زمان ما متعهد شديم كه به وزارت بهداشت، ماهانه فوق العاده ويژه كرونا را از اول مهر ماه پرداخت كنيم.
وي در بخش پاياني اين گفت و گو خاطرنشان كرد: در مجموع توافقات با وزارت بهداشت شامل «استخدام 10 هزار نيروي شركتي»، «تامين كارانه معوق تا يكي دو ماه آينده؛ به گونه‌اي كه معوقات به صفر برسد» و «پرداخت فوق العاده ويژه كادر درمان از سوي سازمان برنامه و بودجه كشور مادامي‌كه وزارتخانه امكان پرداخت آن را بيابد» شد.
معاون رئيس جمهور در پايان گفت: به ياري پروردگار، به مطالبات كادر درمان عنايت خواهيم داشت و براي تامين منابع مورد نياز آنها خواهيم كوشيد. چرا كه به فرموده قرآن «پاسخ احسان و نيكي، احسان است». در اين زمينه به ما اعتماد كنيد. چرا كه تمام مساعي دولت، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، در اين است كه خدمات شما عزيزان، جبران شود.

دسترسي سريع
ارتباط با ما

نشاني : تهران، ميدان بهارستان، خيابان صفي عليشاه، سازمان برنامه و بودجه كشور
كد پستي : 1149943141
تلفنخانه مركزي : 33271
Email : dabir@mporg.ir

پيام رسان سروش : 
@pborg_ir
واحدهاي وابسته

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه كشور بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.

Powered by Tetis PORTAL