J
I
K
A
B
23 مرداد 1400 14:24:45
حضور دكتر ميركاظمي با سوابق درخشاني كه دارند طليعه بسيار خوبي در سازمان برنامه است
دكتر محمد مخبر در معرفي معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، از دكتر ميركاظمي با سوابق و تجربيات درخشان ايشان در وزارتخانه‌هاي صنعت، معدن، تجارت و بازرگاني و نفت و همچنين در مجلس شوراي اسلامي به نيكي ياد كرده و گفتند: ايشان با كوله‌باري از تجربه به سازمان برنامه و بودجه آمده‌اند كه از كليدي‌ترين سازمانهاي كشور است و در هرم‌هاي سازماني يكي از قله‌ي جدي است. 
به گزارش مركز اطلاع رساني، روابط عمومي و اموربين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكتر محمد مخبر معاون اول رييس‌جمهور در مراسم توديع و معارفه رئيس اين سازمان ضمن تشكر و قدرداني از دكتر نوبخت گفت: هشت سال گذشته دوره بسيار سختي را پشت سرگذاشتيم. نظام سلطه سعي داشت به مردم ما ضربه بزند و از آنها انتقام بگيرد؛ چرا كه مردم با پيروزي انقلاب اسلامي نماد نظم سلطه را از اين كشور بيرون انداختند. 
وي با بيان اينكه عادي‌ترين اقدام آنها اين است كه با سلامت مردم ما بازي كردند؛ ادامه داد: ما براي واردات واكسن مشكلات زيادي داشتيم؛ كما اينكه براي خريد واكسن اقدام كرديم ولي در نهايت به دليل تحريم‌ها امكان جابه‌جايي پول را نداشتيم. دكتر نوبخت در اين شرايط آنچه در توان داشتند انجام دادند. ايشان همواره به حسن خلق شهرت دارند و اين از خصوصيات بارز ايشان است. بنده آرزوي توفيق و تداوم خدمت براي ايشان را دارم.
دكتر مخبر در معرفي معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور افزود: دكتر ميركاظمي سوابق و تجربيات درخشاني هم در مقام وزارت در وزارتخانه‌هاي صنعت، معدن، تجارت و بازرگاني و نفت دارند و هم در مجلس شوراي اسلامي تجارب ارزشمندي دارند و با كوله‌باري از تجربه به سازمان برنامه و بودجه آمده‌اند كه از كليدي‌ترين سازمانهاي كشور است و در هرم‌هاي سازماني يكي از قله‌ي جدي است. 
وي با بيان اينكه سازمان برنامه و بودجه يكي از اصلي‌ترين سازمان‌هاي كشور است؛ خاطرنشان كرد: توسعه و پيشرفت و همچنين راهبردها و الگوسازي مختص اين سازمان است. اگر اداره اين سازمان به خوبي صورت گيرد؛ بسياري از مسائل كشور حل خواهد شد. مخصوصا در شرايط حساس فعلي كشور كه ما نمي‌توانيم به بيرون اميد داشته باشيم. البته طبق دستور مقام معظم رهبري؛ رياست محترم جمهور هم مصر هستند كه اين تحريم‌ها برطرف شود؛ اما نمي‌توان به انتظار رفع تحريم‌ها نشست و به اميد آن برنامه‌ريزي كرد.
معاون اول رييس جمهور افزود: حضور دكتر ميركاظمي طليعه بسيار خوبي در اين سازمان است و باتوجه به شرايط موجود اميدواريم شاهد اتفاقات خوبي در كشور باشيم. ما در كشور ظرفيت‌هاي بي‌شماري در حوزه‌هاي مختلف از جمله آب، معدن و دريا داريم كه اميدواريم اين ظرفيت‌ها در الگوهاي برنامه‌ريزي لحاظ شود.
وي با تاكيد بر اينكه رييس جمهور مقيد به اجراي شعارهايشان هستند؛ خاطرنشان كرد: مهمترين شعارهاي ايشان در زمينه رفع بيكاري، تأمين يك ميليون مسكن در سال، برقراري دولت الكترونيك و مبارزه با فساد، رانت و شفافيت بود كه از دغدغه‌هاي دولت ايشان به شمار مي‌رود. مقيد بودن به شعارهاي رياست جمهوري موضوعي بسيار جدي است.
دكتر مخبر از «كسري بودجه» به عنوان سيلي بنيان‌كن ياد كرد و ادامه داد: از سوي ديگر با عارضه كاهش ارزش پول ملي و تورم روبرو هستيم كه بايد ساماندهي شود. ما با قدرت و قوت مي‌توانيم با كمك نخبگان و انديشمندان كسري بودجه را مرتفع كرده و از فرارهاي مالياتي جلوگيري كنيم.
وي در پايان با اشاره به پاندمي كرونا و بيكاري ناشي از آن؛ تاكيد كرد: مشاغل بسياري از ناحيه شيوع ويروس كرونا آسيب‌ديده كه بايد بطور جدي به آنها پرداخته شود. بايد كمك و جبراني براي مشاغل آسيب‌ديده در بودجه پيش‌بيني كنيم. ما كاملا به آينده كشور اميدواريم و از اين گردنه نيز به خوبي عبود خواهيم كرد.
دسترسي سريع
ارتباط با ما

نشاني : تهران، ميدان بهارستان، خيابان صفي عليشاه، سازمان برنامه و بودجه كشور
كد پستي : 1149943141
تلفنخانه مركزي : 33271
Email : dabir@mporg.ir

پيام رسان سروش : 
@pborg_ir
واحدهاي وابسته

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه كشور بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.

Powered by Tetis PORTAL