جمعه 29 تير 1397 15:19:44

19 آذر 1396 13:29:11
رئيس سازمان برنامه‌ و بودجه اعلام كرد: اختصاص 110 هزار ميليارد تومان به طرح هاي عمراني در بودجه سال 1397

معاون‌رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه‌ و بودجه‌كشور گفت: در بودجه سال1397 پيش‌بيني كرده‌ايم كه از منابع مختلف حدود 110 هزار ميليارد تومان براي طرح هاي عمراني سرمايه گذاري كنيم.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه، دكتر‌ محمد‌باقر نوبخت، در سفر خود به استان فارس، در آيين بهره‌برداري از ايستگاه رازي مترو شيراز، افرود: براي تامين اعتبار ياد شده از محل منابع عمومي، مشاركت صندوق توسعه ملي، مشاركت بخش خصوصي و بانك ها استفاده مي شود.

وي با اشاره به تنظيم بودجه سال 1397 افزود: لايحه اين بودجه روز پانزدهم آذرماه جاري در نشست فوق العاده دولت به تصويب هيات دولت رسيد و در اولين جلسه مجلس شوراي اسلامي تقديم مجلس خواهد شد.

دكترنوبخت، با اشاره به وجود حدود 400 تا 500 هزار ميليارد تومان طرح ناتمام و در دست اجرا در كشور، بيان داشت: با‌ توجه به محدود بودن بودجه، راهي نداريم جز اينكه با اولويت بندي كار كنيم و به جاي اينكه از منابع محدود خود قطره چكاني به همه طرح ها پول تزريق كنيم، منابع را صرف طرح هاي اولويت دار مي‌كنيم.

وي ادامه داد: در برنامه ششم توسعه، اولويت‌هاي كشور براي پنج سال آينده تعيين شده كه يكي از اولويت ها حمل و‌نقل عمومي و ريلي است، بنابراين پروژه قطار شهري شيراز كه امروز از سوي مسئولان استان فارس و شهر شيراز بر تكميل آن تاكيد شد از جمله اين اولويت ها خواهد بود.

رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت هم از محل تسهيلات خارجي ميان مدت (فاينانس) و هم پرداخت سهم خود براي اجراي اين پروژه همكاري خواهد داشت.

وي در مورد ورزشگاه پارس (ميانرود) شيراز هم گفت: سال 95 بخش عمده اين ورزشگاه كه يك مجموعه ملي و فرا‌منطقه‌اي است اجرا شد و امروز بخش كوچكي از آن باقي مانده كه تامين اعتبار تكميل اين پروژه نيز از سوي سازمان برنامه و بودجه استان فارس دنبال خواهد شد.

Powered by Tetis PORTAL