سه شنبه 24 مهر 1397 02:51:41

26 ارديبهشت 1397 6:53:18
به منظور سخنراني در هفتاد و چهارمين اجلاس اسكاپ و ديدار با نخست‌وزير تايلند
رييس سازمان برنامه و بودجه كشور وارد بانكوك شد

دكتر محمد باقر نوبخت معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در راس هياتي به منظور شركت در هفتاد و چهارمين اجلاس عالي رتبه كشورهاي عضو كميسيون اقتصادي و اجتماعي سازمان ملل متحد براي آسيا و اقيانوسيه(اسكاپ) كه در تايلند برگزار مي شود وارد بانكوك شد.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌ عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، كشورهاي عضو اسكاپ در اجلاس سالانه خود كه در مقر سازمان ملل متحد در بانكوك در حال برگزاري است، موضوع توسعه پايدار با محوريت فقر و نابرابري در آسيا و اقيانوسيه را در دو سطح  وزراي كشورهاي عضو و كارشناسان بررسي مي‌كنند.

دكتر نوبخت همچنين امروز در جريان سفر خود به تايلند با پرايوت چان‌اوچا نخست وزير اين كشور ديدار و درباره روابط دو كشور بحث و تبادل‌نظر خواهد كرد.

معاون رييس جمهوري علاوه بر انجام سخنراني در اجلاس هفتاد و چهار اسكاپ، در اختتاميه و همچنين نشست‌هاي جانبي اجلاس از جمله نشست اپديم كه با موضوع مديريت اطلاعات بلايا و توسعه پايدار برگزار مي‌شود شركت مي‌كند.

رييس سازمان برنامه و بودجه در اين سفر همچنين با خانم شمشاد اختر معاون دبير كل سازمان ملل و رييس كميسيون اسكاپ نيز ديدار  و درباره مسايلي از جمله اپديم و موضوعات مورد بحث اجلاس هفتاد و چهار اسكاپ گفت و گو خواهد كرد.

دستور كار نشست اپديم در اجلاس هفتاد وچهار ارايه آخرين يافته هاي اپديم و بررسي موضوع همكاريهاي منطقه‌اي براي مقابله با طوفانهاي گرد و غبار در آسيا و اقيانوسيه در راستاي اهداف توسعه پايدار خواهد بود.

يادآور مي‌شود نخستين كنفرانس گرد و غبار سال 96 به ميزباني سازمان حفاظت محيط زيست كشورمان و با همكاري اسكاپ و برنامه عمران سازمان ملل متحد در تهران برگزار شد.

Powered by Tetis PORTAL