شنبه 26 آبان 1397 19:25:37

16 تير 1397 9:43:56
معاون‌رئيس‌جمهوري و سخنگوي دولت:
احياء تالاب انزلي در دستور كار دولت قرار دارد

رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور در جلسه احياء تالاب انزلي گفت: احياء اين تالاب بين‌المللي، ضروري است و مطالعات لازم در اين ارتباط بايد انجام شود.

به گزارش ‌مركز اطلاع‌رساني،‌ روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكترمحمدباقر نوبخت در اين جلسه كه در انزلي برگزار شد، افزود: به شرط تاييد مراجع ذيصلاح، براي تامين اعتبارات لازم اقدام مي‌شود ضمن اينكه بايد بررسي كنيم پس از نظر سازمان حفاظت محيط زيست، اعتبارات را از چه منابعي مي توان تامين كرد.

وي با اشاره به برگزاري اولين جلسه هيأت دولت در نيمه فروردين ماه امسال و تصويب رفع مشكلات آب شادگان، خرمشهر و آبادان ادامه داد: نزديك به 600 ميليارد تومان طي 2 سال گذشته در آنجا هزينه شده و آب اين شهرها و روستاهاي اطراف، وصل شد.

دكترنوبخت با بيان اينكه افتتاح اين طرح نيمه تيرماه انجام مي‌گيرد، گفت: اين مهم در تاريخ مقرر انجام شد تا مردم مناطق يادشده، از آب بهره مند باشند.

رئيس سازمان برنامه و بودجه همچنين پس از جلسه احياء تالاب انزلي در جمع خبرنگاران گفت: در كنار احياء درياچه اروميه كه دولت تدبير و اميد به آن اهتمام داشته و دارد، احياء تالاب بين‌المللي انزلي نيز در دستور كار دولت است.

وي افزود: در برنامه ششم توسعه كه مسئله محور است، چهار موضوع مورد توجه دولت بود كه محيط زيست يكي از مهمترين آنهاست.

معاون‌رئيس‌جمهوري با اشاره به در نظر گرفته شدن 2 ميليارد دلار براي محيط زيست، ساماندهي پسماندها و رفع آلودگي‌ها در بودجه 97 گفت: با وجود‌ اينكه اين رقم مورد تاييد مجلس شوراي اسلامي قرار نگرفت اما دولت اين اولويت را همچنان در دستور كار دارد.

نوبخت اضافه كرد: مقرر شده با روش هايي نوين كه بهره‌وري بيشتري دارد، اين مهم انجام شود و براي احياي تالاب انزلي، طي سه سال با صرف اعتباراتي حدود 850 ميليارد تومان مي‌توان اقدام كرد.


Powered by Tetis PORTAL