شنبه 26 آبان 1397 18:49:19

18 تير 1397 13:15:7
اهم اقدامات انجام شده دولت در مناطق زلزله زده كرمانشاه تشريح شد

سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان كرمانشاه با انتشار گزارشي، اهم اقدام‌هاي انجام شده در مورد زلزله بيست و يكم آبان‌ماه 1396 اين استان را اعلام كرد.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور براساس اين گزارش، در مناطق زلزله‌زده، تاكنون 27 هزار واحد آواربرداري، 22 هزار و 500 واحد پي‌كني، 15 هزار و 900 واحد بتن و فوندانسيون، ده هزار واحد اجراي اسكلت و شش هزار واحد سقف و ديواركشي انجام شده است.

به موجب همين گزارش، تاكنون 92 هزار واحد در مناطق زلزله‌زده براي دريافت تسهيلات به بانك‌هاي عامل معرفي شده‌اند كه از اين تعداد، 71 هزار واحد عقد قرارداد شده است كه از 15 هزار واحد معرفي شده براي دريافت تسهيلات معيشتي، نه هزار واحد عقد قرارداد شده‌اند.

گزارش مذكور حاكي است با توجه به اين كه آواربرداري، بازسازي، مرمت و استقرار مردم در واحدهاي مسكوني و جبران خسارات تأسيسات زيربنايي و رونمايي، در يك سال امكان‌پذير نيست، پيشنهاد شده است كه رديف بودجه با عنوان «بازسازي مناطق زلزله‌زده استان كرمانشاه» در قانون بودجه سنواتي تا پايان عمليات بازسازي استان پادار شود.

گزارش فوق در ادامه پيشنهاد مي‌كند كه به‌منظور احياي اقتصاد مناطق زلزله‌زده، بازسازي زيرساخت‌هاي شهرك‌هاي صنعتي مرزي قصرشيرين، قصرشيرين، سرپل ذهاب، ثلاث باباجاني، بخشي از زيرساخت شهرك‌هاي صنعتي گيلان‌‌غرب و اسلام‌آباد به مبلغ 500 ميليارد ريال انجام پذيرد و در زمينه جبران خسارات ابنيه، ماشين‌آلات و سرمايه در گردش و نيز اعطاي تسهيلات ارزان‌قيمت در زمينه دام و طيور هم پيشنهاداتي ارايه شده است. 


Powered by Tetis PORTAL