چهارشنبه 22 آذر 1396 16:45:32

28 آذر 1395 12:21:14
رييس سازمان برنامه و بودجه كشور: طرح هاي ريلي كشور مورد توجه جدي دولت است

 معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت تدبير و اميد به گسترش و تكميل طرح‌هاي ريلي كشور توجه ويژه داشته و در اين راستا عمليات اجرايي طرح نيمه تمام راه آهن اردبيل - ميانه نيز شتاب مي‌گيرد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه، ‌دكتر محمدباقرنوبخت درنشستي با نماينده ولي فقيه در استان، استاندار و نمايندگان استان اردبيل افزود: طرح هاي ريلي در ذيل برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي تعريف شده و به جد مورد توجه و پيگيري دولت بوده و در بودجه سال آتي نيز اعتبار مورد نيازبراي اين طرح ها تخصيص خواهد يافت.

وي با بيان اينكه طرح راه آهن اردبيل - ميانه نيز جز طرح هاي اولويت دار دولت است، بيان كرد: 100 درصد اعتبارسال 95 اين طرح تخصيص و پرداخت شده و در سال آينده نيز اعتبار آن تا چهار برابر افزايش خواهد يافت.

دكترنوبخت با بيان اينكه اجراي طرح راه آهن اردبيل - ميانه به 10 هزار ميليارد ريال اعتبار نياز دارد اظهار كرد: اين طرح از طريق فاينانس داخلي ، خارجي و اسناد خزانه قابل اجرا است و دولت براي عملياتي شدن آن از هرطريقي حمايت مي‌كند.

تبديل استان اردبيل به كارگاه سازندگي

رييس سازمان برنامه و بودجه همچنين با اشاره به تخصيص اعتبار يك ميليارد دلاري به طرح هاي آب و خاك استان اردبيل گفت: هم اكنون در اين ارتباط در استان طرح هاي بزرگي در دست اجراست و با توجه به ديگر طرح ها اين استان هم اكنون به كارگاه سازندگي تبديل شده است.

وي بيان كرد: به بحث سد سازي در استان توجه ويژه‌اي شده و با تملك اراضي اطراف سد كوثر به‌زودي مشكل تكميل و بهره برداري اين سد رفع مي‌شود.

دكترنوبخت با اشاره به سفر سخت و زميني خود در ميان برف و بوران به استان اردبيل گفت: به مردم قول سفر داده بودم و مي بايست به وعده خود و رسيدگي به خواست و مطالبه مردم اين سفر انجام مي‌شد.

پرداخت مطالبات فرهنگيان بازنشسته

رييس سازمان برنامه و بودجه گفت: مطالبات فرهنگيان بازنشسته هفته جاري‌ پرداخت و مشكل اين عزيزان حل مي‌شود.

وي افزود: رييس جمهور و دولت هرآنچه بيان كرده و وعده مي‌دهند قابل تحقق است، پيش از اين مطالبات گندم‌كاران هم يكي از دغدغه هاي دولت بود كه پرداخت شد و بازنشستگان نيز حقق و حقوق خود را دريافت مي‌كنند.


Powered by Tetis PORTAL