چهارشنبه 22 آذر 1396 16:45:13

22 آذر 1395 12:9:16
معاون سازمان برنامه و بودجه كشور: پارك فن‌آوري پرديس يكي از قوي‌ترين مجموعه‌هاي توسعه‌اي و پژوهشي كشور است

نمايشگاه دست‌آوردهاي پژوهشي پارك فن‌آوري پرديس با سخنان دكتر محمدرضا واعظ‌ مهدوي معاون توسعه امور علمي و فرهنگي سازمان برنامه و بودجه كشور در محل اين سازمان افتتاح شد.

دكتر واعظ‌ مهدوي در مراسم افتتاح اين نمايشگاه اظهار داشت: پارك فن‌آوري پرديس، يكي از قوي‌ترين مجموعه‌هاي توسعه‌اي و پژوهشي كشور است كه در آن كار علمي، عملياتي مي‌شود و راه‌حل‌هاي دانش‌بنيان نيز عرضه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه كشور، وي در ادامه گفت: از تمام ظرفيت‌هاي علمي و تحقيقاتي كشور استفاده كامل و همه‌جانبه نمي‌شود و ضرورت دارد اين ظرفيت‌ها به درستي بين بخش‌هاي مختلف علمي، اقتصادي، بازرگاني، توليدي، دانشگاهي و صنعتي كشور منتقل شود كه برگزاري نمايشگاه حاضر، يكي از راه‌حل‌هاي انتقال داشته‌ها است.

دكتر واعظ‌مهدوي با تصريح بر اين نكته كه نتايج تحقيقات كاربردي در كشور گاه دسترسي كامل به بازارها پيدا نمي‌كنند، افزود: ما براي به فرجام رساندن كارهاي اجرايي و تحقيقاتي، ساز و كار مناسب طراحي نكرده‌ايم و در همين نمايشگاه از همه دست‌اندركاران حوزه علمي درخواست مي‌كنيم كه كمك كنند روي عيني و عملياتي كردن نتايج تحقيقات پژوهشي متمركز شوند.

معاون سازمان برنامه و بودجه كشور با بيان اين كه در كشور، ظرفيت و نياز داريم، افزود: اما متأسفانه اين دو مقوله به هم وصل نيست و پيوند ميان نياز و ظرفيت با توجه به توانمندي‌هاي گسترده‌اي كه در حوزه‌هاي مختلف علمي و تحقيقاتي كشور داريم، ضرورتي اجتناب‌ناپذير تلقي مي‌شود.

شايان ذكر است كه نمايشگاه دست‌آوردهاي پژوهشي پارك فن‌آوري پرديس، از بيستم آذرماه لغايت بيست‌ و چهارم آذرماه سال 1395 در محل سازمان برنامه و بودجه كشور برپا است.


Powered by Tetis PORTAL