چهارشنبه 22 آذر 1396 16:36:20

30 آبان 1396 14:50:39
رئيس‌سازمان برنامه و بودجه كشور: احياي اراضي استان هاي ايلام و خوزستان از مهمترين پروژه هاي اقتصاد مقاومتي است

نشست بررسي عملكرد پروژه‌هاي اقتصاد مقاومتي با موضوع توسعه روش‌هاي نوين آبياري و شبكه‌هاي فرعي آبياري و زهكشي با حضور رئيس‌سازمان برنامه وبودجه، محمود حجتي وزير جهاد كشاورزي، معاونان وزارت جهاد كشاورزي و جمعي از مديران و كارشناسان سازمان برنامه درمحل اين سازمان كشور برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه، دكتر محمدباقرنوبخت در اين نشست گفت: احياي زمين‌هاي خوزستان و ايلام از مهمترين پروژه‌هاي اقتصاد مقاومتي است كه تا سال 92 مسكوت مانده بود و در دولت تدبير و اميد در دستور كار قرار گرفت.

وي افزود: پروژه آبرساني به‌ اراضي استان هاي خوزستان و ايلام شامل 550 هزار هكتار بود كه تاكنون 247 هزار هكتار آن آبياري، احيا و تحويل داده شده است.

معاون‌رئيس‌جمهور اظهار كرد: پروژه آب‌رساني خوزستان از اين جهت كه يكي از برنامه‌هاي اعلام شده توسط مقام معظم رهبري در سفر به استان ‌خوزستان بود، بسيار حايز اهميت است و بر اساس گزارش هاي داده شد كه تا سال 92 اين طرح پيشرفت قابل توجهي نداشت.

دكترنوبخت ضمن تشكر از وزير جهاد كشاورزي تصريح كرد: وزارت جهاد كشاورزي به جاي اينكه مستقيم از پول‌پرقدرت استفاده كند، تصميم گرفت با واردات نهاده هاي مورد نياز منابع‌مالي پروژه را تامين كند تا نقدينگي ناگهاني و فشار باعث تورم نشود و كار به مرور انجام شود.

رييس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان كرد: اين سازمان موظف است وزارت‌نيرو را به ايفاي تعهداتش در فاز دوم پروژه احياي زمين هاي خوزستان متقاعد كند.

وي افزود: ما انتظار نداريم اين وزارتخانه آب فوق‌العاده‌اي را تامين كند اما مي‌خواهيم هماهنگي موثرتري با وزارت جهاد كشاورزي داشته باشد تا طرح 550 هزار هكتار به پايان برسد كه درخواست مقام معظم رهبري و طرح اقتصاد مقاومتي است.

Powered by Tetis PORTAL