چهارشنبه 22 آذر 1396 16:46:32

3 خرداد 1396 11:48:21
معاون سازمان برنامه و بودجه كشور: تدوين سند ملي سالمندان كشور نهايي مي‌شود

جلسه بررسي سند ملي سالمندان كشور كه از سال قبل با پيگيري معاون توسعه امور اجتماعي و عمومي سازمان برنامه و بودجه كشور و با مشاركت كليه دستگاه‌هاي ذيربط شروع شده بود با حضور معاونت توسعه امور علمي و فرهنگي سازمان، رييس سازمان بهزيستي كشور و دستگاه‌هاي ذيربط همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، صندوق‌هاي بازنشستگي، سازمان‌هاي مردم نهاد منجمله آسايشگاه خيريه كهريزك و ... در سازمان برنامه و بودجه كشور و با مديريت دكتر سعيد نمكي معاون توسعه امور اجتماعي و عمومي برگزار شد.

دكتر نمكي ضمن تبريك حماسه انتخابات بيست و نهم ارديبهشت ماه 1396 به محضر مقام معظم رهبري و ملت شريف ايران به اهميت تدوين سند ملي سالمندان كشور پرداخت. وي اشاره نمود با توجه به افزايش روزافزون جمعيت سالمند كشور لازمست با تدوين سندي جامع نقش كليه دستگاه‌ها و سازمان‌هاي مردم نهاد در ارتقاء كيفيت خدمت به اين جمعيت مورد احترام تعيين شود كه در همين راستا طبق بحث‌هاي جلسات قبل تأمين سلامت جسمي، رواني و اجتماعي، رسيدگي به معيشت سالمندان، اشاعه فرهنگ تكريم جمعيت سالمند كشور در كليه سطوح بخصوص از آموزش و پرورش و از مقطع دبستان، تأمين شرايط مناسب جهت مشاركت اجتماعي پيشكسوتان و نهايتاً تعريف سازوكارهايي در راستاي استفاده از تجارب ارزنده سالمندان در كليه امور كشور از محورهاي اصلي تهيه اين سند مي‌باشد.

سپس آقاي دكتر محسني‌بندپي رييس سازمان بهزيستي كشور و نماينده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كلياتي را پيرامون موارد مطروحه در سند مذكور بيان داشتند كه قرار شد سند پيشنهادي به كليه حاضرين ارسال و حداكثر ظرف مدت ده روز موارد تكميلي از دستگاه‌ها و سازمان‌هاي مردم نهاد اعلام و جمع بندي در جلسه آتي مطرح گردد. موعد مقرر جهت تكميل و رونمايي سند تا پايان تيرماه 1396 اعلام شد.


Powered by Tetis PORTAL