پنجشنبه 23 آذر 1396 22:25:36

28 آذر 1395 12:23:8
دكترنوبخت: در سايه اتحاد و همدلي، كشور را به بالندگي رسانديم

رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سايه اتحاد و همدلي، توانستيم ايران اسلامي را به رشد و بالندگي برسانيم.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه، ‌دكتر محمدباقرنوبخت در همايش بازشناسي نقش كسماء در نهضت جنگل در دهكده ساحلي انزلي بيان كرد: امروز توانسته‌ايم برخلاف خواست جهاني، قدعلم كنيم و در سايه اتحاد و همدلي، زمينه رشد و بالندگي كشور را فراهم سازيم.

وي با بيان اينكه بدون مديريت منسجم و واحد نمي توانيم حركت اجتماعي را پيش ببريم، افزود: اين وحدت اگر در جمع و ملتي نباشد و تفرقه ايجاد شود، حتما مثل نهضت جنگل شكسته مي‌شود.

معاون رئيس جمهور ادامه داد: امروز بيشتر از گذشته، نيازمند اتحاد هستيم چراكه براي مقابله با مشكلات، مي توان با نرمش و تدبير، گذر كرد.

وي در ادامه سخنانش، با قدرداني از برگزاري همايش هايي براي گراميداشت ياد سردارجنگل گفت: درخصوص اين رخداد تاريخي، مقالات، سخنراني ها و نظرات متفاوتي ابراز شده كه اين امر، گوياي آن است كه نيازمند تحقيق بيشتري هستيم.

دكتر نوبخت افزود: از ميرزا كوچك خان در تاريخ، به مراتب ياد شده ولي برخي موارد هنوز در هاله‌اي از ابهام هستند و بايد پژوهش‌هايي در اين ارتباط انجام شود.

وي خاستگاه نهضت ميرزاكوچك خان را ديني، ملي و مذهبي عنوان و اضافه كرد: ترديدي نيست كه ميرزا، مردي خدايي، روحاني و خدادوست بود و به همين دليل مبارزه او با جنبش هاي آن زمان تفاوت داشت.

رئيس‌سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: ميرزاكوچك خان، هم با استبداد داخلي جنگيد و هم با استعمار خارجي مبارزه كرد و اين، كاري بس دشوار است.

معاون رئيس جمهور  با اشاره به مجاهدت هاي امام راحل عظيم الشأن در مقابله با استبداد پهلوي و استكبار گفت: امام خميني نيز در مبارزه با استبداد و استكبار ، تلاش هاي بسياري كرد و انقلاب شكوهمند اسلامي ايران نيز حاصل آن مجاهدت هاست.

وي خاطرنشان كرد: تفاوت انقلاب اسلامي با نهضت جنگل، وجود وحدت و يكپارچگي در جبهه مبارزان انقلاب بود و همين موضوع، موجب ماندگاري و اثرگذاري آن شد.

دكترنوبخت با يادآوري اينكه گفته مي شود در كشورهاي همسايه اسنادي در مورد ميرزاكوچك خان و نهضت جنگل وجود دارد، از سازمان برنامه و بودجه گيلان خواست اعتباري در اين خصوص براي انجام تحقيق و پژوهش مبتني بر اسناد يادشده اختصاص دهد.

Powered by Tetis PORTAL