چهارشنبه 22 آذر 1396 16:39:34

20 آبان 1396 9:5:30
رييس سازمان برنامه و ‌بودجه كشور: امسال 22 هزار ميليارد ريال از طرح هدفمندي به توانير برمي‌گردد/ برنامه دولت براي كاهش بدهي وزارت نيرو به بخش خصوصي

معاون‌رئيس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و ‌بودجه كشور گفت: قانون هدفمندي يارانه ها در سال 1395 با نگاهي واقع بينانه اصلاح شد و قرار است همچون پارسال 22 هزار ميليارد ريال به توانير برگردانده شود.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه، دكترمحمد باقر نوبخت در آيين اختتاميه هفدهمين نمايشگاه بين‌المللي برق ايران افزود: در بودجه ساليانه، حدود 10هزار ميليارد ريال براي صنعت برق در نظر گرفته مي شود كه لازم است اما كافي نيست و بايد از منابع ديگري استفاده كنيم.

وي گفت: خوشبختانه شوراي اقتصاد با آگاهي از ضرورت سرمايه‌گذاري، براي ايجاد بيش از هشت هزار مگاوات، به ميزان 6 ميليارد و 300 ميليون يورو مجوز سرمايه‌گذاري داد كه انتظار داريم اين رقم به اضافه ارقام بودجه‌هاي سنواتي، بتواند به اين صنعت كمك كند.

دكتر نوبخت در مورد مطالبات معوق وزارت نيرو به بخش خصوصي گفت: براي‌اينكه هم بتوانيم ظرفيت جديدي براي سرمايه گذاري ايجاد كنيم و هم افزايش بازده و بهره‌وري داشته باشيم و شبكه هاي توزيع بازسازي شود، بايد نسبت به فراهم كردن زمينه مشاركت بيشتر بخش خصوصي فعال باشيم.

وي اضافه كرد: شايد تبصره 5 در بودجه سنواتي، فرصتي را براي تهاتر و ديگر شيوه هاي موجود فراهم كند كه نسبت به كاهش مطالبات معوق اقدام و بيش از پيش زمينه را براي سرمايه گذاري ايجاد كنيم.

رئيس‌سازمان برنامه و بودجه گفت: رييس‌جمهور، هيات وزيران را به همكاري حداكثري با اردكانيان براي فعال‌تر كردن وزارت نيرو موظف كرده است و اميدواريم در كوتاه زمان نسبت به كاهش بدهي هاي انباشته وزارت نيرو اقدام كنيم.

بنا به اين گزارش ، هفدهمين نمايشگاه بين المللي برق كه از روز شنبه با حضور 458 شركت داخلي و 310 شركت خارجي آغاز به كار كرده بود، با حضور معاون رييس جمهور و وزير نيرو به كار خود پايان داد.

Powered by Tetis PORTAL